Fosbury gaat  tijdens ADE voor recordpoging met 100 uur durende B2B

Fosbury gaat tijdens ADE voor recordpoging met 100 uur durende B2B

ADE begint bijna en tijdens het 30-jarig bestaan van Amsterdam Dance Event zal er een hoop moois voorbijkomen. Verschillende labels en organisaties geven in samenwerking met ADE feesten, maar dit jaar komt er zelfs een recordpoging bij kijken.

Het Fosbury aan de prinsengracht te Amsterdam wordt tijdens ADE omgetoverd tot een waar spektakelstuk. Vanaf woensdag om 12:00 zal het Fosbury namelijk 1 poging doen om een Guinness World Record te plaatsen. Met een brede collectie van Amsterdamse dj’s gaan ze namelijk voor het record van langst durende Back 2 Back dj-set.

De poging

Voor de officiële recordpoging zal het een dj set worden van meer dan 100 uur. Mocht deze wereldrecordpoging niet genoeg voor je zijn zit er aan deze dj set nog een unieke twist. De enige regel die de set namelijk heeft is dat geen enkele dj alleen mag draaien. Dat betekent dat elke set bestaat uit 2 uren met daarin verschillende stijl en genre combinaties.
Dit zorgt ervoor dat de wereldpoging even uniek is als de brede muziek die je die avond voorbij hoort komen. Ben je benieuwd naar de muziek die je gaat horen maar kun je er niet bij zijn? De recordpoging is volledig te volgen op een livestream.

Mocht je ergens tijdens Amsterdam Dance Event nog een gaatje in je agenda hebben. De recordpoging staat gepland voor meer dan 100 uur en zal dus aan één stuk doorgaan. Genoeg tijd voor een bezoekje dus! Er zullen grote ramen aan de kant van de Kerkstraat zijn, dus misschien zie je jezelf wel terug op de livestream.

De motivatie

De recordpoging is niet zomaar, het is namelijk bedacht om een steuntje in de rug van het goede doel te geven. De enige manier om de livestream te kunnen bekijken is om via dezelfde link een donatie naar het goede doel te doen. Zo gaat 100% van de ‘ticketprijs’ naar het goede doel. Met deze ‘B2B’ wil ADE een officieel record neerzetten van langste aan een volgende back 2 back dj set. Het is een ambitieus idee maar één ding is zeker, het evenement zal voor vijf dagen vol muziek en dans zorgen.

Benieuwd hoe je goed voorbereid naar ADE gaat? Lees het hier in ons andere artikel!

23 september 2026

Volg ons op Instagram en Facebook voor meer festival nieuws.
Laat hieronder een reactie achter