Report Into The Woods 2025

Report Into The Woods 2025

Vrijdag 29 en zaterdag 20 september werd het openluchttheater in Amersfoort weer compleet getransformeerd tot festival locatie. Niet voor zomaar een festival, nee nee, voor Into The Woods. Wij waren er afgelopen zaterdag bij en willen jullie een kijkje geven in deze geweldige dag.

Dansende poncho’s

Zoals de naam al verklapt: Into The Woods speelt zich midden in het bos af. En dat voel je meteen bij binnenkomst. Overal om je heen zie je hoge bomen en kleine slingerende paadjes. Super nice, tot we uit de bus stapte en de regen ons keihard begroette. Het terrein werd één grote modderpoel en onze witte schoenen waren niet meer wit, maar bruin. Maar eerlijk is eerlijk, de regen deed niets af aan de sfeer. Het was stiekem juist gezellig door alle gekleurde, dansende poncho’s die probeerden niet uit te glijden.

Poncho’s uit, zonnebrillen op

Regen of geen regen, wij gaan gewoon door. De eerste artiest die op ons favorietenlijstje stond was LAMMER. LAMMER draaide maar liefst 2 uur lang een heerlijke set met bangers als ‘All Night‘ en ‘Ik haat hem voor jou‘. Toen na een uurtje gelukkig de regen stopte en de zon door de bomen brak begonnen de beats nóg beter te klinken. De gekleurde poncho’s gingen uit en de festivaloutfitjes en zonnebrillen kwamen tevoorschijn. Zonder dat plastic om je heen is het toch wat lekkerder dansen. En dat kon je merken, want vanaf dit moment werd het niet alleen warmer door de zon, maar ook door de dansjes die werden gegooid.

Tekst gaat verder onder foto’s

Rondje terrein

Na twee uur lang genieten van LAMMER’s set werd het tijd om het terrein eens écht te verkennen. Into The Woods staat niet voor niets bekend om z’n bizarre aankleding, en dat hebben we geweten.

Ik zal je eens meenemen in een wandeling over het terrein. Bij binnenkomst word je overdonderd door kleuren, lichten en muziek. Je ogen gaan naar boven, waar een treinspoor geweven is door de bomen en een mini treintje doorheen sjeest. Je loopt verder, en ziet overal om je heen knusse zitplekjes van oude banken, alsof je bij oma in de woonkamer belandt. Even later zit je bij een standje waar een vrouw je handen leest, en vijf minuten later sta je in een lachspiegel naar jezelf te kijken met eindeloos lange benen. Ik kan zo nog wel even doorgaan, maar je snapt het punt: Into The Woods is bizar, in de allerbeste zin van het woord.

Acht keer feest

En dan hebben we het nog niet eens over de stages gehad. Er waren maar liefst acht stages met elk hun eigen uiterlijk, vibe en muziekstijl. Zo was de BUD stage gebouwd op de openluchttheaterplek. De tribunes waar normaal theaterpubliek zit, waren nu compleet gevuld met dansende mensen. Bij de Wildgroei ging het er wat harder aan toe, hier werd hard techno gedraaid door onder ander Colin Benders en Glaskin. Dan had je de Takkenstage, wat letterlijk een monster stage was. Deze was namelijk in de vorm van een mega draak die meebewoog met de beats van Ahadadream. En alsof dat nog niet genoeg was: loop je door een ogenschijnlijk gewone glazen spiegelwand, dan kom je ineens terecht bij de Jägerplatz. Een verborgen plek waar X Club en Moxie de voetjes van de vloer kregen. Zoals je misschien wel begrijp, voelde het bij elke stage alsof je een compleet andere wereld binnen liep.

Sprookjesbos

Op het gegeven moment kleurde de lucht donker en veranderde het terrein in een soort sprookjes bos. De bomen werden prachtig verlicht in allemaal verschillende kleuren en boven je hoofd flikkerde de lichtjes tussen de bladeren door. Het was bijna magisch.

Die magie zette zich voort bij de laatste artiest van de dag: Lisa Korver. Wat kan die meid draaien, joh! Ze liet onze benen nog één keer alle energie eruit pompen die we nog over hadden. Een waardige en onvergetelijke afsluiter van deze geweldige dag.

Tot de volgende!

Ondanks dat onze benen moe waren en onze schoenen nog onder zaten met modder, was ons hart gevuld met een onvergetelijke ervaring. Into the Woods is écht iets wat je eens met eigen ogen mee zou moeten maken. Wij zijn al stiekem aan het aftellen tot de volgende editie. Mocht je niet kunnen wachten tot volgend jaar? Op vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober 2025 verplaatst Into The Woods zich naar de NDSM-Werf tijdens ADE.

Geschreven door: Aukje Hagelaars
Foto’s: Into The Woods

23 september 2025

Volg ons op Instagram en Facebook voor meer festival nieuws.
Laat hieronder een reactie achter