Zwarte Cross schrapt donderdag als festivaldag

Zwarte Cross schrapt donderdag als festivaldag

De Zwarte Cross gaat een van hun dagen schrappen. De organisatie van het festival denkt dat dit de beste keuze is en gaat hiermee terug naar hoe het vroeger was.

Donderdag geschrapt

De Zwarte Cross stopt met hun donderdag als festivaldag. Sinds 2024 gaven ze bezoekers de kans om alvast te komen genieten van het festival op de donderdag in plaats van op de vrijdag. Een van de redenen waarom de donderdag als festivaldag gebruikt werd was omdat volgens de organisatoren het festivalterrein toch al was geopend. Tickets voor de Zwarte Cross zijn beschikbaar vanaf 20 november .

Leuren met kaarten

Toch bleek de donderdag geen succesvolle dag. Niet alleen zorgde het voor meer belasting voor het personeel en de artiesten maar ook het publiek was er niet razend op. Volgens de organisatie van de Zwarte Cross was het verkopen van de tickets voor de donderdag ook een stuk moeilijker. “Het was ook wel leuren met kaarten, want het is ook een doordeweekse dag.” Voor 2024 konden alleen campingbezoekers het terrein al op de donderdag betreden en dat is dus hoe het vanaf nu ook weer zal gaan.

Vrienden vakken camping

Toch betekent dit niet dat er helemaal niks meer te doen is op de donderdag. Een aantal tenten zoals de megatent en het Walhalla gaan open. Alle onderdelen van de camping zijn ook open maar puur alleen voor de campinggasten. Naast het terugdraaien van de Zwarte Cross donderdag komt het festival ook met ‘vriendenvelden.’ Hier kunnen groepen een vak kopen zodat je gegarandeerd bent om samen met je vrienden bij elkaar te zitten. Naast de vriendenvakken worden campingbezoekers nog meer gesteund. Het festival is namelijk ook bezig om het aantal camping en caravanplekken uit te breiden.
Benieuwd naar hoe het er aan toe gaat op de Zwarte Cross? Bekijk anders eens een report over het festival!

5 november 2026

Volg ons op Instagram en Facebook voor meer festival nieuws.
Laat hieronder een reactie achter